Pan Stefan Ulenberg przejął opiekę nad Zespołem „Levino”! Promuje Stowarzyszenie!

Pan Stefan Ulenberg przejął opiekę nad Zespołem „Levino”!

W nowym składzie!

Rolą tego regionalnego Zespołu jest docieranie do starszej publiczności, która, wychowana na utworach ludowych, zawsze tłumnie uczestniczy w lokalnych koncertach. Znany akordeonista – Pan Jan Formela ukształtował bowiem znaczący fundament do rozwoju „Levina”. Tradycja posługiwania się również  diabelskimi skrzypcami, a także  podkreślania nimi znaczących rytmów, nadaje  więc dziś  folklorowego charakteru miejskiej prezentacji.

Zespół „Levino” w Stowarzyszeniu św. Jakuba Ap. w Lęborku!

Obecnie pieczę, nad całokształtem przedsięwzięć i popisów scenicznych, objął – Pan Stefan Ulenberg. Warto jest podkreślić, że  Zespół zajmuje więc znaczące miejsce w Stowarzyszeniu św. Jakuba Apostoła w Lęborku, które objęło patronatem działalność  naszego  - „Levina”.

Otwórz stronę: