Podziękowanie za rok owocnej pracy w LSJ!

XVII Walne Zebranie Członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła, odbyło się w dniu 25 kwietnia br. w po Mszy św. w intencji Stowarzyszenia   w auli domu parafialnego.

Zebranie poprowadził p. Włodzimierz Klata. Sprawozdanie zarządu za 2016 rok przedstawiła p. Regina Szczupaczyńska – prezes LSJ, sprawozdanie finansowe – Mirosław Siergiej – skarbnik, sprawozdanie komisji rewizyjnej wraz z wnioskiem  o udzielenie absolutorium dla zarządu przedstawił p. Adam Stenka – przewodniczący komisji. Wniosek został przegłosowany bez głosów przeciwnych i wstrzymujących się.

W trakcie dyskusji szczegółową informację o dystrybucji paszportów Drogi św. Jakuba Apostoła przedstawił p. Ryszard Wenta. Informację w sprawie udziału lęborskiego Bractwa Jakubowego w pielgrzymce parafii św. Jakuba w Polsce na Jasnej Górze   w Częstochowie oraz udziału Stowarzyszenia w uroczystościach jubileuszowych  w Jakubowie przedstawił o. Roman Zioła. O pracy nad historią klasztoru o.o. Franciszkanów i parafii św. Jakuba Apostoła w latach 1945 -2017 powiedział p. Bogdan Libich. Zadania LSJ na tegoroczne Leborskie Dni Jakubowe przedstawiła p. Regina Szczupaczyńska. P. Włodzimierz Klata zgłosił do planu pracy zadania dot. obchodów 20-lecia objęcia Lęborka patronatem św. Jakuba Apostoła oraz opracowania broszurki informacyjnej o Drodze Jakubowej.

Bez głosów przeciwnych i wstrzymujących się przyjęto plan pracy LSJ na 2017 rok z uwzględnieniem wniosków zgłoszonych podczas zebrania oraz wniosek o objęcie patronatem zespołu FRANTÓWKA.

Prezes LSJ podziękowała czlonkom LSJ za pracę i zaangażowanie w 2016, szczególnie o. Romanowi Zioła – proboszczowi parafii św. Jakuba Apostoła, władzom samorządowym miasta i powiatu i województwa –  p. Witoldowi Namyślakowi – Burmistrzowi Lęborka i Alicji Zajączkowskiej – radnej Sejmiku Wojewódzkiego, Sylwii Skroś i Mirosławowi Siergiejowi, Bogdanowi Oszmianowi i Zdzisławowi Grajperowi, Ryszardowi Wencie,   zespołowi LEVINO, Adamowi Stence, Marcie Szczupaczyńskiej, Katarzynie Frankowskiej – Kręcisz,  Barbarze i Stanisławowi Okrój.

Zebranie zakończyło  błogosławieństwo prezbitera o. Romana Zioły.