Poznaj Stowarzyszenie, które spełnia marzenia!

Stowarzyszenie, które spełnia marzenia!

Widzieć rzeczy dobre jest godne ludzi silnych. Przewidywać - godne ludzi mądrych. Poprawiać się - godne ludzi uczciwych. (Anonim).

Kim jesteśmy!

Gdy przychodzimy na świat otrzymujemy wyjątkowe dary i talenty. Ktoś jednak tak mądrze to zaplanował, że wszyscy jesteśmy zupełnie innymi osobami. Pierwsze wrażenie, gdy oceniamy nasz:

- wygląd, kolor oczu, włosów, skóry,

urozmaicane jest kawałkami:

charakterów, sposobów gestykulowania, uśmiechania się, dyskutowania, wyrażania odmiennych poglądów.

Podstawa  podarowana nam przez Boga wnika zatem do codziennego życia i wyznacza ścieżki, którymi  się poruszamy.

Mała iskra, wielkie dzieło! –  tekst specjalistyczny  - kontrast.

Droga do Boga!

Decydując się na prace w stowarzyszeniu katolickim obieramy jednoznaczny charakter wszelkich działań. Główne przesłanie o miłowaniu bliźniego pozwala bowiem konstruktywnie działać na różnych polach aktywności społecznej. To w takim zespole  osób wymyślamy i poddajemy naszej ocenie nowe projekty.

Kilka doskonałych słów, o których nie wiedziałeś , że są arcydziełami! – hasło reklamowe.

Wnosimy cegły!

Każdy z nas dokłada bowiem do drewnianej skrzyni  ciężką cegiełkę prywatnych  marzeń. A to ma na celu  zbudowanie pokaźnego kościoła. Korzystając z przenośni warto jest podkreślić, że kościół tworzą ludzie. To My podczas spotkań roboczych przychodzimy z pomysłami, które po akceptacji władz miasta stają się ogniwem do:

- imprez masowych, wydawania gazet, promocji Paszportów Jakubowych, Jasełek, Forum Młodzieżowego, zabaw plastycznych, odwiedzania pobliskich parafii, rozbudowania Dróg Jakubowych, czy wytyczenia nowych  zadań Jubileuszowych.

Działamy na rzecz Miasta!

Niech żaden dzień nie będzie przez ciebie przeżyty na darmo. Pamiętaj, że czas jest najbardziej nasz ze wszystkich naszych rzeczy i że raz utracony nie da się już odzyskać. (Mategazza)

Wielostronne  wykształcenie członków Stowarzyszenia pozwala budować podstawę do ukazania wszystkich obszarów pracy na rzecz środowiska lokalnego. Dlaczego się konsultujemy? Dlaczego w stowarzyszeniu katolickim?  Wierzymy, że gdzieś tam po drugiej stronie spotkamy się ponownie, aby  wspólnie chwalić Boga. Ostatnie Walne Zebranie ukazało bowiem wartość ludzkiego życia, ponieważ  podczas modlitwy wymieniliśmy wszystkich naszych  zmarłych członków.

Nowa inicjatywa!

W tym roku poświęcimy więcej uwagi na zgłoszony przez -  Włodzimierza Klatę  - wniosek  „ dot. obchodów 20-lecia objęcia Lęborka patronatem św. Jakuba Apostoła oraz opracowania broszurki informacyjnej o Drodze Jakubowej.”. Pomysł przekazania cennych słów i oprawienia ich w graficzne rozwiązania informatyczne, to dowód na docenienie wartości ofiarowanego  przekazu. Mądrości  pozostają na wieki, kształtują poglądy oraz trafiają do domów. Słowo – od początków istnienia piśmiennictwa pełniło bowiem rolę pośrednika „myśli”, które obecnie w formie elektronicznej możemy czytać w komórkach i laptopach.

Działamy za jeden uśmiech. Więcej się dowiesz w przyszłości. – tekst specjalistyczny- pętla poznawcza.

Pamiętaj!

20-lecie jako znak naszych czasów dotyczy także Ciebie, ono określa bieg historii, ukazuje sylwetki ludzi, akcje społeczne, zdjęcia, abyś i Ty na drodze wiecznych poszukiwań wszystkich prawd chrześcijańskich dążył do duchowego udoskonalenia.

• Do Boga  piechotą będę szła, Do końca istnienia ziemi  i  jeszcze jeden dzień dłużej!

- hasło reklamowe!

Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła w Lęborku!