Przygotuj maski na konkurs Jasełkowy

„Przyszyj materiał do gwieździstej maski jasełkowej” - pod tym hasłem przewodnim Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. w Lęborku rozpisuje kolejny konkurs plastyczny. W roku 2022 zadaniem uczestników pozostaje artystyczne wykonanie  maski, bądź jej namalowanie, bądź jej  narysowanie na kartce i wycięcie.  Maskę składającą się z odzwierciedlenia świecących gwiazdeczek należy wzbogacić w kolorowe odzieżowe materiały, ponieważ – Jasełkowe wzory, dostarczasz  pod wskazany adres w terminie do - 3 grudnia 2022 roku. Lęborski konkurs stwarza uczestnikom spore możliwości wykazania się w plastycznym  temacie, gdyż pokazuje zawód młodego projektanta i uczy przeróbek z:

- wyciętymi materiałami - czyli: twarzami, aniołami, skrzydłami, chmurami, odcieniami niebieskości, gwiazdeczkami – przy zachowaniu lśniących wykończeń oraz złotych i srebrnych inspiracji.

Maski Jasełkowe 2022/23 służą  -  do promocji świąt Bożego Narodzenia, a także ukazują umiejętności krawieckie, szkicowe, projektowe, zaczerpnięte z wybiegów mody – ale przede wszystkim  podłączone do plastycznych umiejętności dzieci z powiatu lęborskiego nakreślają nasz tegoroczny temat. Liczy się, więc umiejętność ułożenia materiałów, stworzenia zmysłowej kompozycji, przyłożenia do siebie odmiennych form krojów – przy promocji własnego pomysłu dla lokalnej wizji Miejskiego Przeglądu Jasełek. Dobór modeli stanowi, bowiem wyznacznik do pracy w charakterze m.in.: kreatora fashion, grafika, szkicownika, projektanta odzieży, charakteryzatora, makijażysty.

W tworzeniu  prac  wzorujcie się na  książkach i Internecie oraz uruchomcie 10 zmysł.

CELE KONKURSU:

• pobudzenie wyobraźni plastycznej,

• kształtowanie świąt w oparciu o tradycję Jasełek,

• zainteresowanie nowymi technikami pracy przestrzennej,

• poznawanie pracy w różnych artystycznych zawodach,

• wyrobienie nawyków plastycznych,

• sprawdzenie się w roli kreatora Bożonarodzeniowej rzeczywistości,

• poczucie zasiadania w otoczeniu – Gwiazd,

• rozpropagowanie Miejskiego Przeglądu Lęborskich Jasełek.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę. Samodzielnie wykonane maski można dowolnie ozdabiać i dekorować.

2. Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora,  wiek, adres lub kontakt z autorem pracy (najlepiej telefon), nazwisko i imię opiekuna, w celu sprawnego powiadomienia o liście  osób nagrodzonych proszę dopisać : ( numer telefonu do placówki oraz numer tel. komórkowy do opiekuna dziecka).

3. W konkursie oceniane będą tylko prace wykonane indywidualnie (prace wykonane zespołowo nie będą oceniane),

4. Udział w konkursie jest równocześnie zgodą na publikację prac  uczestników  w dowolnej formie.

5. Prace przechodzą na własność organizatora.

6. Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych. Komisja zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród w tym przyznania nagrody specjalnej dla najlepszej  - „Fakto – Maski”, pracy , która zostanie wyróżniona przez redakcję serwisu  internetowego (L-FM)  promującego  nasze przedsięwzięcie.

7. Finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie  się w trakcie - Miejskiego Przeglądu Jasełek w LCK Fregata, bądź w innym wyznaczonym miejscu przygotowanym przez organizatorów przedsięwzięcia.

8. Prace należy przesłać pocztą albo dostarczać bezpośrednio do organizatora w terminie - do 3 grudnia 2022 roku. :

ul. Spokojna 1/25

84-300 Lębork

Sylwia Skroś – osoba koordynująca pracami przy konkursie.

telefon – 505060972 (W celu dostarczenia prac konkursowych zapraszam do  kontaktu telefonicznego).

9. Przesłane prace przechodzą na własność organizatora i nie będą zwracane.

10.  Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do organizatorów konkursu.

11.    Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania  w mediach i prasie w celach promocyjnych naszego przedsięwzięcia.

12.    Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu (ust. o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133 poz. 833 z póź. zm.) oraz w celu   podania do publicznej wiadomości  listy osób nagrodzonych w konkursie i  promocji tego przedsięwzięcia.

Dobrodzieje:

- Starosta Powiatu Lęborskiego - Pani Alicja Zajączkowska

- Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła,

- Burmistrz Miasta Lęborka – Pan Witold Namyślak.

Koordynator konkursu z ramienia Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła w Lęborku – Sylwia Skroś

Patronat - Starosta Powiatu Lęborskiego.

Tradycyjnie:

- Planujemy   przygotować  - wystawę pokonkursową.

Patronat medialny:

- Fakty Młodych - lęborski serwis informacyjny młodych – www.fm.lebork.pl

Idealny materiał na maskę – to Gwiazda ubrana w dobre wzory.