Sprawdź - XVIII Walne Zebranie Członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła

Odbyło się  XVIII Walne Zebranie Członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła,  w dniu 10 maja br. w salce św. Franciszka  w  Domu Parafialnym:

18.00  –  msza św. w kościele św. Jakuba Ap. w intencji członków LSJ.

- 18.45 – początek obrad.

XVIII Walne Zebranie Członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła:

Proponowany porządek zebrania :

1. Modlitwa na rozpoczęcie WZC.
  2. Otwarcie obrad
  3. Wybór przewodniczącego i sekretarza WZC.
  4. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Zebrania i zdolności podejmowania ważnych uchwał.
  5. Wybór komisji skrutacyjnej i komisji uchwał i wniosków
  6. Przyjęcie porządku obrad WZC.
  7. Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności LSJza rok 2017:

a) przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego,

b) przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej do sprawozdania finansowego,

c) dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Zarządu LSJ.

1. Dyskusja nad projektem planu pracy oraz przyjęcie wniosków z dyskusji określających zadania dla Zarządu LSJ.
  2. Przyjęcie planu pracy Stowarzyszenia na 2018 rok(propozycje w załączeniu).
  3. Sprawy bieżące
  4. Modlitwa i błogosławieństwo prezbitera, zakończenie obrad.

Zebranie otworzyła  -     Regina Szczupaczyńska – Prezes LS i zaproponowała na sekretarza – Pana Mirosława Siergieja, a na przewodniczącego – Pana Ryszarda Wentę. Podczas prezentacji licznych sprawozdań wymieniono cykliczne przedsięwzięcia:

- Lęborskie Dni Jakubowe, Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Pielgrzymki Odpustowe, Przegląd Jasełek, Konkurs plastyczny na Lęborską Maskę Jasełkową, Liturgię Mszy Kaszubskich, Pielgrzymkę do Sianowa, przygotowanie ołtarza na Boże Ciało, Konkurs  Rodna Mowa, promocję Drogi Jakubowej, sprzedaż paszportów Jakubowych, uroczystości hubertowskie, Nabożeństwo Ekumeniczne, Muzykę Regionów, promocję Twórców Ludowych, Forum Młodych – „Menadżerowie Pana”, Przegląd Kolęd Kaszubskich.

Pan Ryszard Wenta przedstawił zasady  rozprowadzania Paszportów Jakubowych oraz możliwość przebycia specjalnej  Drogi. Pan Mirosław Siergiej – zapoznał zebranych ze szczegółami  sprawozdania finansowego, a Pan Adam Stenka - przedstawił wniosek Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium dla Zarządu.

Wnioski LSJ – na rok 2018!

1. Zmienić Statut w sprawie udzielania absolutorium dla Komisji Rewizyjnej. ( propozycja W. Klata)
  2. Udział członków Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Parlamencie Jakubowym. (propozycja A. Zajączkowska)
  3. Rozpropagowanie Widokówek Jakubowych w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku. (propozycja – S. Skroś)
  4. Wykonanie regału Bookcrossingowego. ( propozycja S. Skroś)
  5. Zorganizowanie wspólnego spotkania opłatkowego dla wszystkich grup parafialnych. ( propozycja A. Stenka, R. Szczupaczyńska)
  6. Spotkanie się z proboszczami w celu promocji Drogi Jakubowej i rozprowadzenia o niej informacji. ( propozycja W. Klata)

Komisja Wnioskowa LSJ – Sylwia Skroś, Włodzimierz Klata

Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. w Lęborku.