Sprawdź: przymiarki do nowych imprez miejskich!

4.09.2017 roku  - odbyło się  poszerzone zebranie zarządu LSJ.

Prezes LSJ – Pani Regina Szczupaczyńska – zaproponowała następujący porządek obrad:

1.  Lęborskie Dni Jakubowe – krótki podsumowanie, uwagi organizacyjne

2.  Stan finansów LSJ, w tym stan wpłaty składek członkowskich

3.  Informacja dot. dystrybucji Paszportów „Drogi Jakubowej”

4.  Zadania do realizacji do końca tego roku, w tym szczególnie:

a)  Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, w tym:  IV Forum Młodych,

b)  XIV Miejski Przegląd Jasełek

c)  II Przegląd Kolęd Kaszubskich

d)  Lęborska Maska Jasełkowa

5.  Sprawy bieżące, wolne wnioski

Inicjatywy miejskie!

Do dyskusji nad wybranymi punktami zebrania włączyła się – Pani Alicja Zajączkowska – doradca burmistrza, która ustaliła zasady i terminy przeprowadzenia konkretnych przedsięwzięć miejskich. W ramach twórczych  inicjatyw  społecznych poruszono tematykę Paszportów  - dynamicznie wspierających słynną  - Drogę Jakubową, aby następnie zatrzymać się przy punktach Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Stworzenie pełnego wachlarza  zagadnień i imprez muzyczno- literacko- artystycznych, rozłożono jednak celowo  na dalsze terminy, które, podczas kolejnych spotkań, zaowocują ściśle określonymi  punktami naszego lęborskiego   programu.

Pomysły i zamierzenia!

Swoje pomysły charytatywno - koncertowe, o podłożu typowo religijnym, przedłożył zebranym o. Roman Zioła, nakreślając charakter imprez zaplanowanych w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Pan Ryszard Wenta, podzielił się natomiast statystykami wynikającymi z dystrybucji -  Paszportów Jakubowych -  oraz z koordynowania  pracami ubarwiającymi  działalność  -  Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba.

Sprawdź: przymiarki do nowych imprez miejskich!