Potwierdzają termin i współpracę do Kaszubskiego Przeglądu.

Wtorek, 14 listopada 2023

Na kolejnym spotkaniu ustalono termin i miejsce V Pomorskie Przeglądu Kaszubskich Kolęd i Pastorałek im. Franciszka Okunia.

Wejherowskie spotkanie umacnia kaszubskie projekty.

Wtorek, 14 listopada 2023

Podczas uroczystości!

Wyjątkowa rocznica, czyli 55 lat istnienia Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, ukazanego  na mapie naszego województwa, to promocja druków i wyjątkowości opracowań dźwiękowych.

Pomocja książki Eugeniusza Pryczkowskiego

Poniedziałek, 6 listopada 2023

W ramach obchodów tegorocznego Święta Niepodległości w Sali Rajców Urzędu Miasta odbędzie się promocja książki Eugeniusza Pryczkowskiego, zawierająca wspomnienia Kaszubów z okresu II wojny światowej.

IV POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK – już 14 stycznia

Środa, 4 stycznia 2023

Zapraszamy na IV POMORSKI  PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK, który odbędzie się w Lęborku 14 stycznia br.

Poznaj cele Przeglądu.

Zapraszamy na IV Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek - poznaj regulamin imprezy masowej w Lęborku.

Poniedziałek, 21 listopada 2022

REGULAMIN  - IV Pomorskiego Przeglądu Kaszubskich Kolęd i Pastorałek im. Franciszka Okunia  w Lęborku.
- IV Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2023 roku w  Sanktuarium św. Jakuba Apostoł w Lęborku.

Czy niepodległość to wspólne dobro? Tylko medialne!

Sobota, 12 listopada 2022

W mieście!

Otoczenie pełne Vipów, lokalnych włodarzy, samorządowców, radnych, dyrektorów i pracowników licznych instytucji – to tło dla podkreślania powiatowej niepodległości.

Przygotuj maski na konkurs Jasełkowy

Sobota, 12 listopada 2022

„Przyszyj materiał do gwieździstej maski jasełkowej” - pod tym hasłem przewodnim Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. w Lęborku rozpisuje kolejny konkurs plastyczny.

Jak Walne Zebranie łączy poglądy franciszkańskie z założeniami statutu LSJ?

Wtorek, 20 września 2022

W Lęborku!

15.09.2022 roku - Członkowie Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła w Lęborku uczestniczą w XXII Walnym Zebraniu, które odbywa się w salce św. Franciszka w Domu Parafialnym:

LSJ – dla niepodległej i zachowania wolności!

Sobota, 13 listopada 2021

W mieście!

Oprawa duchowa - w lęborskim sanktuarium – to tylko wstęp do ucztowania z okazji odzyskania niepodległości.

Finał 2 PPKKiP w Sanktuarium św. Jakuba Ap. To oficjalne przymiarki do kaszubszczyzny!

Poniedziałek, 1 lutego 2021

- 31.01.2021 roku spotykamy się lęborskim Sanktuarium na podsumowaniu 2 Pomorskiego Przeglądu Kaszubskich Kolęd i Pastorałek, który otwiera proboszcz o. Robert Wołyniec, a także Regina Szczupaczyńska, z ramienia LSJ.

Odkryj zalety 2 PPKKiP w Lęborku! Strefa kaszubszczyzny zachwyca!

Wtorek, 19 stycznia 2021

2 dzień nagrań 2021!

2 część Przeglądu odkrywa wartość nagrań przeprowadzonych w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku. Do rangi najważniejszych wartości urasta język kaszubski zaprezentowany w wersji melodyjnej. Oto przy ołtarzu przygrywają Kapele, dość głośno brzmią liczne Chóry, Zespoły i wokaliści, ubrani w stroje, które promują specjalne:

Sekret udanych nagrań: 1 dzień z kaszubskimi kolędami i pastorałkami. To nutki 2021 roku!

Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Wspólnie w Lęborku!

Liryczne nagrania, zaprezentowane w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku, tradycyjnie udowadniają, że pomorskie Zespoły wnoszą do publicznej przestrzeni nowe pierwiastki kolędniczo – pastorałkowe.

Tajemnice promocji kaszubskiego wydarzenia ! Hej  - kolędo, pastorałko!

Tajemnice promocji kaszubskiego wydarzenia ! Hej - kolędo, pastorałko!

Środa, 2 grudnia 2020

W Lęborku!

„Bóg w dom, gość w dom” – w ujęciu lęborskich przygotowań do II Pomorskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Lokalna impreza masowa rozrasta się do rangi całego Województwa Pomorskiego, gdyż organizatorzy -  tej twórczej wizji -  wczytują się w dobre nuty. Konkurs kompozytorski, który dołącza pakiet muzycznych przeżyć

Czy wiesz, że II PPKKi P – to najwyraźniejszy kaszubski branding?

Wtorek, 1 grudnia 2020

Lęborska impreza kulturalna!

Ścieżka rozwoju regionalnego zahacza o imprezę masową, która promuje całe Województwo Pomorskie  i otwiera drzwi na kaszubskie kolędy oraz klimatyczne pastorałki. Dlatego Lębork na mapie Polski – to dobry znak pokazujący instytucję

Poznaj REGULAMIN II Pomorskiego Przeglądu Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Piątek, 27 listopada 2020

Cele Przeglądu:

kultywowanie twórczości muzycznej Kaszub,

integracja środowiska muzycznego,

wymiana repertuaru oraz doświadczeń muzycznych pomiędzy uczestnikami,

podniesienie poziomu artystycznego wykonywanych utworów.

Zaproszenie do udziału w badaniu na rzecz kultury województwa pomorskiego.

Wtorek, 17 listopada 2020

Zaproszenie do udziału w badaniu organizatorów wydarzeń kulturalnych w województwie pomorskim. Badany okres działalności: rok 2019.