Aktualności

I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek już 11 stycznia. Przyjdź do Sanktuarium!

Piątek, 27 grudnia 2019

W Sanktuarium!

11 stycznia 2020 roku (sobota) zapraszamy Cię do udziału w nowym lęborskim przedsięwzięciu, czyli I POMORSKIM  PRZEGLĄDZIE KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK im. FRANCISZKA OKUNIA

- pod patronatem Kaszubskiego Klubu Parlamentarnego, Marszałka Województwa Pomorskiego Starosty Lęborskiego oraz  Burmistrza Miasta Lęborka.

Zarząd LSJ zaprasza na spotkanie opłatkowe - 2019! U franciszkanów!

Czwartek, 19 grudnia 2019

Bo taki wieczór z kolędami, muzyką i życzeniami sprawia, że 1 raz w Roku otwierają się ludzkie serca na:

IPPKiP pod patronatem m.in. Marszałka Województwa Pomorskiego!

Piątek, 25 października 2019

W Lęborku!

Informujemy, że -  IPPKiP – czyli - I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek obejmuje  patronatem honorowym m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mieczysław Struk.

Impreza integracyjna w Restauracji „Różana” w rytmach „Muzyki Regionów”. To fakt.

W Restauracji!

Lęborska tradycja organizacyjna naszego miasta  podsumowuje Międzynarodowy Festiwal „Muzyki Regionów” w Restauracji „Różana”. Na podświetlanej scenie – włodarze miasta – Pan Marian Kurzydło – sekretarz, Jarosław Litwin - przewodniczący RM, w imieniu LSJ – Pani Regina Szczupaczyńska

Gdzie międzynarodowa kultura, tam lęborska publiczność na „Muzyce Regionów” – paralelizm.

Sens „Muzyki Regionów”!

Kluczowe zadanie, to  przyciąganie bodźców od różnych kultur, które  już w lipcu nakładają  na Lębork obowiązek zbliżania międzynarodowych popisów scenicznych. Sens  Kaszubskich przyśpiewek, po obce i dalekie języki  - przybyłych gości

Tańce i śpiewy podczas imprezy integracyjnej na „Muzyce Regionów”. Oceń las.

W lesie!

Festiwal - Międzynarodowe Spotkania z Folklorem MUZYKA REGIONÓW buduje nić integracji Zespołowej w Uroczysku w Drętowie. W zielonym lesie, przy ognisku  - następuje, bowiem pokaz umiejętności wokalno - instrumentalnych wszystkich  przybyłych gości  na Lęborskie Dni Jakubowe.

Zapraszamy na XIII Międzynarodowy Festiwal Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”.

Niedziela, 30 czerwca 2019

Kiedy – 19-21.07.2019 roku.

Gdzie – na Placu Pokoju w Lęborku.

Zobacz nasz plakat.

Mowa miłości podczas 15 Miejskiego Przeglądu Jasełek!

Wtorek, 5 lutego 2019

U Aniołów!

Gdy w Lęborku dochodzą do głosu Anielskie dzieci, to w kinie LCK Fregata rozpoczynamy 15 Miejski Przegląd Jasełek – 2019. Prezentacja grup przedszkolnych ukazuje wyjątkowo wzruszające kolędy, zarówno te stare, jak i w nowoczesnych opracowaniach scenicznych.

Zmiana terminu Jasełek – 2019. Podaj dalej.

Wtorek, 15 stycznia 2019

W nawiązaniu do tragicznych wydarzeń w Gdańsku następuje zmiana terminu Miejskiego Przeglądu Jasełek – na 1 .02. 2019 roku.

Poznaj PROGRAM  III LĘBORSKIEGO PRZEGLĄDU KOLĘD KASZUBSKICH

Poznaj PROGRAM III LĘBORSKIEGO PRZEGLĄDU KOLĘD KASZUBSKICH

Sobota, 12 stycznia 2019

Msza św. z kaszubską liturgią słowa  - 15.00

Przesłuchania zespołów  - 16.00

XV  MIEJSKI  PRZEGLĄD  JASEŁEK  -  PROGRAM

XV MIEJSKI PRZEGLĄD JASEŁEK - PROGRAM

Piątek, 11 stycznia 2019

18.01.2019 r.

Lęborskie Centrum Kultury FREGATA

I część    9.00 -13.00

Przedszkola nr  1, 2,  5, 6, 9, 10  oraz Niepubl. Przedszkole BAŚNIOWE,

Prywatne Przedszkole TĘCZOWA KRAINA,

Zaproszenie na wieczór kolęd!

Środa, 26 grudnia 2018

Zaproszenie na wieczór kolęd!

Życzenia od Zarządu Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Lęborku:

Wtorek, 18 grudnia 2018

Życzenia od Zarządu Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Lęborku:

Przyjdź do Sanktuarium na program słowno – muzyczny dotyczący NIEPODLEGŁOŚCI!

Poniedziałek, 12 listopada 2018

Zapraszamy na program słowno – muzyczny:

- 17 listopada 2018 roku o godzinie: 18:40.

XV Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańkiej ujęty w „Promieniowaniu Ojcostwa”

Niedziela, 7 października 2018

- to wydarzenie kulturalne przyciągające mieszkańców do wydarzeń katolickich. Ich wymiar duchowo- artystyczny buduje harmonijne brzmienie muzyczno - teatralne podpierane  tekstami religijnymi, kształtującymi

Historia 20 lat patronatu św. Jakuba Apostoła nad miastem Lęborkiem.

Środa, 25 lipca 2018

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Lęborku 20 lipca 2018 roku poświęcona była przede wszystkim przypomnieniu historii ustanowienia przed 20 latu św. Jakuba Apostoła patronem miasta Lęborka.