Jak Walne Zebranie łączy poglądy franciszkańskie z założeniami statutu LSJ?

Wtorek, 20 września 2022

W Lęborku!

15.09.2022 roku - Członkowie Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła w Lęborku uczestniczą w XXII Walnym Zebraniu, które odbywa się w salce św. Franciszka w Domu Parafialnym:

LSJ – dla niepodległej i zachowania wolności!

Sobota, 13 listopada 2021

W mieście!

Oprawa duchowa - w lęborskim sanktuarium – to tylko wstęp do ucztowania z okazji odzyskania niepodległości.

Finał 2 PPKKiP w Sanktuarium św. Jakuba Ap. To oficjalne przymiarki do kaszubszczyzny!

Poniedziałek, 1 lutego 2021

- 31.01.2021 roku spotykamy się lęborskim Sanktuarium na podsumowaniu 2 Pomorskiego Przeglądu Kaszubskich Kolęd i Pastorałek, który otwiera proboszcz o. Robert Wołyniec, a także Regina Szczupaczyńska, z ramienia LSJ.

Odkryj zalety 2 PPKKiP w Lęborku! Strefa kaszubszczyzny zachwyca!

Wtorek, 19 stycznia 2021

2 dzień nagrań 2021!

2 część Przeglądu odkrywa wartość nagrań przeprowadzonych w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku. Do rangi najważniejszych wartości urasta język kaszubski zaprezentowany w wersji melodyjnej. Oto przy ołtarzu przygrywają Kapele, dość głośno brzmią liczne Chóry, Zespoły i wokaliści, ubrani w stroje, które promują specjalne:

Sekret udanych nagrań: 1 dzień z kaszubskimi kolędami i pastorałkami. To nutki 2021 roku!

Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Wspólnie w Lęborku!

Liryczne nagrania, zaprezentowane w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku, tradycyjnie udowadniają, że pomorskie Zespoły wnoszą do publicznej przestrzeni nowe pierwiastki kolędniczo – pastorałkowe.

Tajemnice promocji kaszubskiego wydarzenia ! Hej  - kolędo, pastorałko!

Tajemnice promocji kaszubskiego wydarzenia ! Hej - kolędo, pastorałko!

Środa, 2 grudnia 2020

W Lęborku!

„Bóg w dom, gość w dom” – w ujęciu lęborskich przygotowań do II Pomorskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Lokalna impreza masowa rozrasta się do rangi całego Województwa Pomorskiego, gdyż organizatorzy -  tej twórczej wizji -  wczytują się w dobre nuty. Konkurs kompozytorski, który dołącza pakiet muzycznych przeżyć

Czy wiesz, że II PPKKi P – to najwyraźniejszy kaszubski branding?

Wtorek, 1 grudnia 2020

Lęborska impreza kulturalna!

Ścieżka rozwoju regionalnego zahacza o imprezę masową, która promuje całe Województwo Pomorskie  i otwiera drzwi na kaszubskie kolędy oraz klimatyczne pastorałki. Dlatego Lębork na mapie Polski – to dobry znak pokazujący instytucję

Poznaj REGULAMIN II Pomorskiego Przeglądu Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Piątek, 27 listopada 2020

Cele Przeglądu:

kultywowanie twórczości muzycznej Kaszub,

integracja środowiska muzycznego,

wymiana repertuaru oraz doświadczeń muzycznych pomiędzy uczestnikami,

podniesienie poziomu artystycznego wykonywanych utworów.

Zaproszenie do udziału w badaniu na rzecz kultury województwa pomorskiego.

Wtorek, 17 listopada 2020

Zaproszenie do udziału w badaniu organizatorów wydarzeń kulturalnych w województwie pomorskim. Badany okres działalności: rok 2019.

Zapraszamy na profil fb  -  oceń Przegląd Kaszubski w Lęborku!

Zapraszamy na profil fb - oceń Przegląd Kaszubski w Lęborku!

W mieście!

Poznaj kaszubską kulturę, którą promujemy przy pomocy konta na fb:

Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek w Lęborku – zobacz.

Zbliża się termin imprezy masowej - II PPKKiP - w Lęborku.

W mieście!
Zbliża się termin realizacji kolejnej imprezy masowej, czy II Pomorskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Lęborku.

Czy JP 2 to mocne dźwięki przy Totus Tuus? Sprawdź ten koncert!

W Sanktuarium!

O ile siła żołnierzy, duch walki o wiarę, znaki patriotyzmu i słowa Jana Pawła II – znaczą tyle, co hasło Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, o tyle koncert w lęborskim kościele nadal rozrywa kajdany wolności i dąży do namiastki Niepodległości. Oto mury, gotyckie symbole, dobitnie  przyjmują przy ołtarzu Zespół Regionalny „Frantówkę”,

Słowa  wartościami na Forum Młodych – „Totus Tuus” – w pasjach JP2.

Słowa wartościami na Forum Młodych – „Totus Tuus” – w pasjach JP2.

W Lęborku!

Forum Młodych – „Menagerowie Pana” – to spotkanie grupowe, które tradycyjnie zmusza do refleksji. Wartości chrześcijańskie ubieramy więc w mocne słowa, woluminy, popisy wokalne, prezentacje, dialogi, filmy.

Miejski Przegląd Jasełek -  zaproszenie!

Miejski Przegląd Jasełek - zaproszenie!

Sobota, 18 stycznia 2020

W Lęborku!

Już 24 stycznia zapraszamy na Miejski Przegląd Jasełek, który zaplanowaliśmy w Kinie LCK Fregata. Opowieść o przesłaniu Bożego Narodzenia wnosi, w Lęborku, kreatywne podejście do wystąpień publicznych

Kaszuby: I Przegląd z kolędami i pastorałkami. Prezentacja mistrzów!

Sobota, 18 stycznia 2020

W Sanktuarium!

11 stycznia 2020 roku  spotykamy się na lęborskim przedsięwzięciu, czyli I POMORSKIM  PRZEGLĄDZIE KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK im. FRANCISZKA OKUNIA

- pod patronatem Kaszubskiego Klubu Parlamentarnego, Marszałka Województwa Pomorskiego Starosty Lęborskiego oraz  Burmistrza Miasta Lęborka.

I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek już 11 stycznia. Przyjdź do Sanktuarium!

Piątek, 27 grudnia 2019

W Sanktuarium!

11 stycznia 2020 roku (sobota) zapraszamy Cię do udziału w nowym lęborskim przedsięwzięciu, czyli I POMORSKIM  PRZEGLĄDZIE KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK im. FRANCISZKA OKUNIA