PROGRAM II Lęborskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich im. Franciszka Okunia

Sobota, 23 grudnia 2017

II Lęborskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich im. Franciszka Okunia

Zespoły powinny być obecne 15 minut przed próbą z mikrofonem (czas na  zakwaterowanie).

Zobacz przymiarki do - II Lęborskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich im. Franciszka Okunia.

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Roboczo!

Zobacz nas w sieci:

- 18.12.2017 roku w Domu Parafialnym przy Sanktuarium św. Jakuba odbyło się zebranie robocze dotyczące :

- II Lęborskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich im. Franciszka Okunia.

Zobacz naszą drogę z relikwiami. Poznaj KRÓLA XXI wieku.

Niedziela, 26 listopada 2017

Wyruszamy z Sanktuarium!

Przedstawiciele Bractwa Jakubowego i Lęborskiego  Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Lęborku wyruszają w niedzielę – 26.11.2017 roku - do  kolejnego kościoła. Niosą relikwie Jakubowe z lęborskiego  Sanktuarium  i ubogacają w ten sposób odpust na terenie Jednostki Woskowej.

Zobacz spotkanie Zarządu LSJ, które odbyło się  w sali  św. Franciszka!

Zobacz spotkanie Zarządu LSJ, które odbyło się w sali św. Franciszka!

Wtorek, 21 listopada 2017

20.11.2017 roku – odbyło się  zebranie zarządu LSJ. Proponowany porządek obrad przewidywał omówienie następujących spraw:

1. Stan finansów LSJ, w tym stan wpłaty składek członkowskich.

2.  Zadania do realizacji w najbliższym czasie, w tym szczególnie:

Zobacz książkę ze zdjęciami przedstawicieli LSJ i Bractwa Jakubowego.

Niedziela, 19 listopada 2017

Ukazała się książka: "Moje zamyślenie - czyli nostalgia jesienno-zimowa" - autor: Sylwia Skroś. Zawiera ona zdjęcia wybranych przedstawicieli Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. i Bractwa Jakubowego.

Poznaj  - Regulamin Miejskiego Przeglądu Jasełek Lębork 2018!

Poznaj - Regulamin Miejskiego Przeglądu Jasełek Lębork 2018!

Czwartek, 16 listopada 2017

Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ośrodków kultury i stowarzyszeń.

Lęborskie Święto Niepodległości z wartościami chrześcijańskimi!

Czwartek, 16 listopada 2017

W Lęborku przy Obelisku!

Tradycja świąt państwowych pozwala każdego roku podkreślić wymiar chrześcijańskiej tradycji, która wnika do naszych domów, miejsc pracy i życia w środowisku lokalnym.

„Kaszubskie maski w powiecie,  o nich  się na Jasełkach  dowiecie?”  - konkurs

„Kaszubskie maski w powiecie, o nich się na Jasełkach dowiecie?” - konkurs

Wtorek, 17 października 2017

„Kaszubskie maski w powiecie, o nich się na Jasełkach  dowiecie?”  -  pod tym hasłem przewodnim Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. w Lęborku rozpisuje kolejny konkurs jasełkowy . W roku 2017 zadaniem uczestników jest artystyczne wykonanie  maski , bądź jej namalowanie,  bądź jej  narysowanie na kartce i wycięcie.  Maskę składającą się z odzwierciedlenia Kaszubskiego Wzornictwa

Relikwie św. Jakuba zaniesione do Jadwigi Śląskiej! Gigantyczna galeria zdjęć!

Wtorek, 17 października 2017

W poniedziałek – 16.10.2017 roku – nasi  lęborczanie uczestniczyli w odpuście u Jadwigi Śląskiej . Msza św. pod przewodnictwem Biskupa rozpoczęła się o godzinie 17:00. Procesyjne przejście z relikwiami św. Jakuba zgromadziło przy Sanktuarium członków Stowarzyszenia św. Jakuba  i Bractwa Jakubowego. Przemarsz ulicami miasta symbolizował chrześcijański wysiłek, który ofiarowaliśmy w prywatnych intencjach.

Sprawdź: przymiarki do nowych imprez miejskich!

Poniedziałek, 4 września 2017

Swoje pomysły charytatywno - koncertowe, o podłożu typowo religijnym, przedłożył zebranym o. Roman Zioła, nakreślając charakter imprez zaplanowanych w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Pan Ryszard Wenta,

Beskidzka Droga św. Jakuba! Zobacz nowe ścieżki!

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Szczyrk - Santiago!

Wyruszając w drogę zabieramy ze sobą torby podróżne, mapy, komórki i znaki. Do tych najbardziej charakterystycznych należy symbol  - obecności św. Jakuba. On jako strażnik chrześcijaństwa.On jako symbol Święta Lęborka, czeka na nas także w Szczyrku. Na szczycie góry, przy skoczkach i tablicach, stary drewniany kościół przypomina nam Sanktuarium św. Jakuba Apostoła.

Zapraszamy na  - LĘBORSKIE DNI JAKUBOWE 2017!

Zapraszamy na - LĘBORSKIE DNI JAKUBOWE 2017!

Piątek, 14 lipca 2017

Przed nami tegoroczne LĘBORSKIE DNI JAKUBOWE - święto Patrona Lęborka - św. Jakuba Apostoła. Organizatorzy tej największej imprezy w naszym mieście przygotowali bogatą ofertę wydarzeń - od uroczystości religijnych, poprzez różne imprezy m.in. Bieg uliczny św. Jakuba

Zobacz wspomnienia po mszy św. pod przewodnictwem Ojca św. Jana Pawła II

Sobota, 24 czerwca 2017

Pielgrzymka JPII!

Pamiątka religijna określająca kształt sopockiego spotkania z JPII najlepiej odciska ślad chrześcijański w publikacji książkowej. Hasło pielgrzymki: „Bóg jest miłością” przyświeca  zbiorczo  od 1999 roku myśleniu nad kształtem wnoszenia owoców wiary.

Zobacz znakowanie nowego odcinka Camio de Santiago!

Poniedziałek, 12 czerwca 2017

Mija już dwa lata kiedy rozpoczęliśmy znakowanie nowego odcinka Camio de Santiago, nazwanego Częstochowską Drogą św. Jakuba.

Wiosną tego roku udało się wydać przewodnik po tymże.

Im więcej poznajesz Jakuba, tym bardziej wierzysz w sens życia! - paralelizm

Poniedziałek, 29 maja 2017

Apostoł prawdy!

Będąc Apostołem wszedł w grono 12 wyjątkowych ludzi. Nadano mu imię: Większy, ponieważ jako dziecko: Zebedeusza i Salome, wyznaczał drogę do połowów. Jego  doskonałe  sieci łowiły serca przeciętnych ludzi, a Matka  wiernie  pomagała  i służyła  Jezusowi.

Jakie znaczenie odcisnęła kozia skóra?

Piątek, 19 maja 2017

Kozia skóra w cenie!

„Weź kozie skóry i zostaw je w wodzie na dzień i noc. (…) Umieść w nim skóry, składając je przy stronie przylegającej do ciała. Dwa lub trzy razy dziennie poruszaj nimi długim kijem i zostaw je w kąpieli na osiem dni”-