Zapraszamy na profil fb  -  oceń Przegląd Kaszubski w Lęborku!

Zapraszamy na profil fb - oceń Przegląd Kaszubski w Lęborku!

W mieście!

Poznaj kaszubską kulturę, którą promujemy przy pomocy konta na fb:

Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek w Lęborku – zobacz.

Zbliża się termin imprezy masowej - II PPKKiP - w Lęborku.

W mieście!
Zbliża się termin realizacji kolejnej imprezy masowej, czy II Pomorskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Lęborku.

Czy JP 2 to mocne dźwięki przy Totus Tuus? Sprawdź ten koncert!

W Sanktuarium!

O ile siła żołnierzy, duch walki o wiarę, znaki patriotyzmu i słowa Jana Pawła II – znaczą tyle, co hasło Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, o tyle koncert w lęborskim kościele nadal rozrywa kajdany wolności i dąży do namiastki Niepodległości. Oto mury, gotyckie symbole, dobitnie  przyjmują przy ołtarzu Zespół Regionalny „Frantówkę”,

Słowa  wartościami na Forum Młodych – „Totus Tuus” – w pasjach JP2.

Słowa wartościami na Forum Młodych – „Totus Tuus” – w pasjach JP2.

W Lęborku!

Forum Młodych – „Menagerowie Pana” – to spotkanie grupowe, które tradycyjnie zmusza do refleksji. Wartości chrześcijańskie ubieramy więc w mocne słowa, woluminy, popisy wokalne, prezentacje, dialogi, filmy.

Miejski Przegląd Jasełek -  zaproszenie!

Miejski Przegląd Jasełek - zaproszenie!

Sobota, 18 stycznia 2020

W Lęborku!

Już 24 stycznia zapraszamy na Miejski Przegląd Jasełek, który zaplanowaliśmy w Kinie LCK Fregata. Opowieść o przesłaniu Bożego Narodzenia wnosi, w Lęborku, kreatywne podejście do wystąpień publicznych

Kaszuby: I Przegląd z kolędami i pastorałkami. Prezentacja mistrzów!

Sobota, 18 stycznia 2020

W Sanktuarium!

11 stycznia 2020 roku  spotykamy się na lęborskim przedsięwzięciu, czyli I POMORSKIM  PRZEGLĄDZIE KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK im. FRANCISZKA OKUNIA

- pod patronatem Kaszubskiego Klubu Parlamentarnego, Marszałka Województwa Pomorskiego Starosty Lęborskiego oraz  Burmistrza Miasta Lęborka.

I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek już 11 stycznia. Przyjdź do Sanktuarium!

Piątek, 27 grudnia 2019

W Sanktuarium!

11 stycznia 2020 roku (sobota) zapraszamy Cię do udziału w nowym lęborskim przedsięwzięciu, czyli I POMORSKIM  PRZEGLĄDZIE KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK im. FRANCISZKA OKUNIA

Zarząd LSJ zaprasza na spotkanie opłatkowe - 2019! U franciszkanów!

Czwartek, 19 grudnia 2019

Bo taki wieczór z kolędami, muzyką i życzeniami sprawia, że 1 raz w Roku otwierają się ludzkie serca na:

IPPKiP pod patronatem m.in. Marszałka Województwa Pomorskiego!

Piątek, 25 października 2019

W Lęborku!

Informujemy, że -  IPPKiP – czyli - I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek obejmuje  patronatem honorowym m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mieczysław Struk.

Impreza integracyjna w Restauracji „Różana” w rytmach „Muzyki Regionów”. To fakt.

W Restauracji!

Lęborska tradycja organizacyjna naszego miasta  podsumowuje Międzynarodowy Festiwal „Muzyki Regionów” w Restauracji „Różana”. Na podświetlanej scenie – włodarze miasta – Pan Marian Kurzydło – sekretarz, Jarosław Litwin - przewodniczący RM, w imieniu LSJ – Pani Regina Szczupaczyńska

Gdzie międzynarodowa kultura, tam lęborska publiczność na „Muzyce Regionów” – paralelizm.

Sens „Muzyki Regionów”!

Kluczowe zadanie, to  przyciąganie bodźców od różnych kultur, które  już w lipcu nakładają  na Lębork obowiązek zbliżania międzynarodowych popisów scenicznych. Sens  Kaszubskich przyśpiewek, po obce i dalekie języki  - przybyłych gości

Tańce i śpiewy podczas imprezy integracyjnej na „Muzyce Regionów”. Oceń las.

W lesie!

Festiwal - Międzynarodowe Spotkania z Folklorem MUZYKA REGIONÓW buduje nić integracji Zespołowej w Uroczysku w Drętowie. W zielonym lesie, przy ognisku  - następuje, bowiem pokaz umiejętności wokalno - instrumentalnych wszystkich  przybyłych gości  na Lęborskie Dni Jakubowe.

Zapraszamy na XIII Międzynarodowy Festiwal Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”.

Niedziela, 30 czerwca 2019

Kiedy – 19-21.07.2019 roku.

Gdzie – na Placu Pokoju w Lęborku.

Zobacz nasz plakat.

Mowa miłości podczas 15 Miejskiego Przeglądu Jasełek!

Wtorek, 5 lutego 2019

U Aniołów!

Gdy w Lęborku dochodzą do głosu Anielskie dzieci, to w kinie LCK Fregata rozpoczynamy 15 Miejski Przegląd Jasełek – 2019. Prezentacja grup przedszkolnych ukazuje wyjątkowo wzruszające kolędy, zarówno te stare, jak i w nowoczesnych opracowaniach scenicznych.

Zmiana terminu Jasełek – 2019. Podaj dalej.

Wtorek, 15 stycznia 2019

W nawiązaniu do tragicznych wydarzeń w Gdańsku następuje zmiana terminu Miejskiego Przeglądu Jasełek – na 1 .02. 2019 roku.

Poznaj PROGRAM  III LĘBORSKIEGO PRZEGLĄDU KOLĘD KASZUBSKICH

Poznaj PROGRAM III LĘBORSKIEGO PRZEGLĄDU KOLĘD KASZUBSKICH