Podziękowanie za rok owocnej pracy w LSJ!

Środa, 26 kwietnia 2017

XVII Walne Zebranie Członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła, odbyło się w dniu 25 kwietnia br. w po Mszy św. w intencji Stowarzyszenia   w auli domu parafialnego.

Odbyło się XVII Walne Zebranie Członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Informujemy, że   25.04.2017 roku  odbyło się  XVII Walne Zebranie Członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła. Zaproszeni goście spotkali się  w salce św. Franciszka   w  Domu Parafialnym:

-  o 18.00  –  odbyła się  msza św. w kościele św. Jakub Ap. w intencji członków LSJ.

- 18.45 –  nastąpił początek obrad.

Pan Stefan Ulenberg przejął opiekę nad Zespołem „Levino”! Promuje Stowarzyszenie!

Środa, 19 kwietnia 2017

Zespół „Levino” w Stowarzyszeniu św. Jakuba Ap. w Lęborku!

Obecnie pieczę, nad całokształtem przedsięwzięć i popisów scenicznych, objął – Pan Stefan Ulenberg. Warto jest podkreślić, że  Zespół zajmuje więc znaczące miejsce w Stowarzyszeniu św. Jakuba Apostoła w Lęborku, które objęło patronatem działalność  naszego  - „Levina”.

Zobacz zebranie zarządu LSJ! Poznaj działalność Stowarzyszenia!

Środa, 19 kwietnia 2017

Członków  Zarządu LSJ oraz Przewodniczącego  Komisji Rewizyjnej zaproszono  na zebranie zarządu LSJ poświęcone m. innymi:

· ustaleniu terminu i organizacji Walnego Zebrania Członków LSJ,

· sprawom finansowym LSJ, w tym uzupełnieniu składek członkowskich za rok 2016,

· realizacji planu pracy za rok 2016 i opracowaniu projektu planu pracy na rok 2017 (proszę o przygotowanie propozycji zadań),

· sprawom bieżącym.

Otwórz  drzwi do prasy. Znasz ją  tylko z okładek – tekst specjalistyczny. Luka informacyjna!

Otwórz drzwi do prasy. Znasz ją tylko z okładek – tekst specjalistyczny. Luka informacyjna!

Środa, 19 kwietnia 2017

Świat podczas  licznych podbojów i wojen likwidował różne państwa i ustroje. W całym tym zamieszaniu powstawały wciąż nowe mapy i druki. To co ludzkość pragnęła utrwalić, przechować w skrzyniach i szafach, niosło bowiem zupełnie inną wartość. I chyba trudno jest ocenić wagę każdego słowa, ten wyjątkowy  znak naszych czasów, gdyż  na przestrzeni wieków różne klasztory i zastępy mnichów walczyły o  przełożenie wartościowych druków.

Bóg przychodzi w ciszy - zatrzymaj się przy lęborskim Misterium!

Piątek, 14 kwietnia 2017

Przybity symbolicznie do ściany w pokoju

Wyznacza kierunek każdego toru

Postać Jego na krzyżu

Oznacza drogę  do Wyżu

Walne zebranie członków LSJ

Czwartek, 13 kwietnia 2017

Zapraszam na XVII Walne Zebranie Członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła, które odbędzie się w dniu 25 kwietnia br. w salce św. Franciszka w Domu Parafialnym.

Zobacz I Lęborski Przegląd Kolęd Kaszubskich!

Środa, 5 kwietnia 2017

W Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku tradycja świąteczna zapaliła światła wszystkich choinek. Każda kolorowa bombka  odbijała natomiast  blask  wybranego kaszubskiego Zespołu. Pani Mirosława z Cewic podkreślała więc znaczenie I Lęborskiego Przeglądu Kolęd w wypowiedzi ukazującej, że  „Tradycja kaszubskiego kolędowania  w kościołach, domach i rodzinach tkwi w muzyce,  i dlatego grupa „Mareszki i Skrzaty”  wystąpiła tu na I oficjalnym  spotkaniu ubranym w gotycką atmosferę i odbijającym  śpiew w murach lęborskiego Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku.

Zobacz zebranie Zarządu LSJ!

Wtorek, 1 listopada 2016
Katolicki głos w Twoim domu