XV  MIEJSKI  PRZEGLĄD  JASEŁEK  -  PROGRAM

I część    9.00 -13.00

Przedszkola nr  1, 2,  5, 6, 9, 10  oraz Niepubl. Przedszkole BAŚNIOWE,

Prywatne Przedszkole TĘCZOWA KRAINA,

Zaproszenie na wieczór kolęd!

Środa, 26 grudnia 2018

Zaproszenie na wieczór kolęd!

Życzenia od Zarządu Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Lęborku:

Wtorek, 18 grudnia 2018

Życzenia od Zarządu Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Lęborku:

Przyjdź do Sanktuarium na program słowno – muzyczny dotyczący NIEPODLEGŁOŚCI!

Poniedziałek, 12 listopada 2018

Zapraszamy na program słowno – muzyczny:

- 17 listopada 2018 roku o godzinie: 18:40.

XV Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańkiej ujęty w „Promieniowaniu Ojcostwa”

Niedziela, 7 października 2018

- to wydarzenie kulturalne przyciągające mieszkańców do wydarzeń katolickich. Ich wymiar duchowo- artystyczny buduje harmonijne brzmienie muzyczno - teatralne podpierane  tekstami religijnymi, kształtującymi

Historia 20 lat patronatu św. Jakuba Apostoła nad miastem Lęborkiem.

Środa, 25 lipca 2018

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Lęborku 20 lipca 2018 roku poświęcona była przede wszystkim przypomnieniu historii ustanowienia przed 20 latu św. Jakuba Apostoła patronem miasta Lęborka.

Muzyka Regionów. Lębork zakończył LDJ – 2018!

Wtorek, 24 lipca 2018

Dyskoteka w „Różanej”!

Na spotkanie przybywają: ZPiT  ZIEMIA LĘBORSKA , Ukraiński Zespół SWITANOK  z Lęborka, Kaszubski Zespół Regionalny LEVINO z Lęborka, Zespół LAKŠTINGELĖ - Litwa , Zespół MEZÖSZILAS - Węgry , Zespół Regionalny  FRANTÓWKA z Lęborka, Zespół ROCZITKÒWÉ JAGÒDË  z Rokit, Zespół TONCIUS - Litwa, Zespół ZERNYEALJI NÉPTÁNCEGYÜTTES - Rumunia , Folklore Studio ETNOS – Macedonia, Kapela „DoOporÓ” ZPiT SOKOLANIE z Podkarpacia

Muzyka Regionów, której  słuchają tłumy. Dziś w Lęborku jest początkiem nowej historii.

Muzyka Regionów, której słuchają tłumy. Dziś w Lęborku jest początkiem nowej historii.

Wtorek, 24 lipca 2018

Od Folkloru do regionalnego tonu!

Festiwal Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”, zakorzeniony w umysłach  lęborskiej społeczności -  20.07.2018 roku  - otwiera wrota dla regionalizmu. Ilość zespołów potwierdza fakt, że kultura podparta tańcami i śpiewami,

Przyjdź na Muzykę Regionów - Lębork 2018! Zaproszenie!

Wtorek, 10 lipca 2018

Muzyka regionów to zderzenie się różnych kultur, a także bogactwo przeżyć gwarantujących połączenie tańca, muzyki i wyszukanych strojów ludowych.

Od Jakubowej iskry do wartości cennego słowa. Poznaj przymiarki do gazety.

Wtorek, 15 maja 2018

Od Jakuba do kościoła!

Tradycja chrześcijańska nawiązuje do kolebki piśmiennictwa i zbierania cennych notatek historycznych. W związku z tym wspólnie z radnymi, władzami miasta i pasjonatami historii, zasiadamy przy franciszkańskim stole, aby - w odsłonie Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła w Lęborku - przygotować szkielet gazety i biuletynu.

Sprawdź - XVIII Walne Zebranie Członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła

Czwartek, 10 maja 2018

Odbyło się  XVIII Walne Zebranie Członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła,  w dniu 10 maja br. w salce św. Franciszka  w  Domu Parafialnym:

18.00  –  msza św. w kościele św. Jakuba Ap. w intencji członków LSJ.

- 18.45 – początek obrad.

Czy wiesz, że koncert „Biedronek” stanowi podróż po włoskich klimatach?

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

W kościele!

8.04.2018 roku Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku odwiedził Zespół „Biedronki”. Efekt popisu wokalnego symbolizuje połączenie dzieci z dwóch miejscowości:

- Łeby ( od 13 lat)

- Wicka ( od 2 lat).

1 dzień w  drodze do Miłosierdzia….

1 dzień w drodze do Miłosierdzia….

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Niesiemy figurę Jakuba!

Patron naszego miasta wnosi zawsze cenną cegiełkę do budowy nowego kościoła. Jednak w pielgrzymce  - do Miłosierdzia Bożego -  symbolizuje, na ulicach Lęborka, ważną misję, która stanowi świadectwo żywej wiary.

Czy w pełni uświadamiasz sobie, jak bardzo zbliżasz się do Santiago de Compostela? – tekst specjalistyczny  - pytanie z presupozycją

Czy w pełni uświadamiasz sobie, jak bardzo zbliżasz się do Santiago de Compostela? – tekst specjalistyczny - pytanie z presupozycją

Niedziela, 25 marca 2018

W sali św. Franciszka!

- 22 marca 2018 roku Zarząd LSJ uczestniczy w spotkaniu, którego celem jest przygotowanie sprawozdania na tegoroczne  Walne Zebranie. W trakcie merytorycznej  dyskusji poruszamy – innowacyjny charakter i  doskonałą formę -  zrealizowanych lęborskich przedsięwzięć miejskich oraz powiatowych, uchwytne plany na Nowy Rok kalendarzowy, a także wymieniamy:

„Dom bez chemii. Sprzątam, robię zapasy, dbam o zdrowie i urodę” – promocja chrześcijańskiego sposobu życia. Odwiedź LSJ!

Niedziela, 11 lutego 2018

Moda chrześcijańska!

Zakonnicy słyną z przepisów na zdrowe życie. To oni w całej historii ludzkości przygotowują dietetyczne jadłospisy, które wpływają na pozbycie się  - chemii.

Ograniczając sztuczne produkty tworzysz, bowiem  podstawę do korzystania z dobrodziejstw lęborskiej ziemi. Nie bez znaczenia na nasze domostwa pozostają sprawy duchowe, ale także te  działające  na ciało.

Przyjdź - 19.01.2018 roku - na Miejski Przegląd Jasełek!

Czwartek, 11 stycznia 2018

Zapowiedź – imprezy masowej.

Gdzie? - w Kinie LCK Fregata.

Kiedy? – 19.01.2018 roku.