Wejherowskie spotkanie umacnia kaszubskie projekty.

Podczas uroczystości!

Wyjątkowa rocznica, czyli 55 lat istnienia Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, ukazanego  na mapie naszego województwa, to promocja druków i wyjątkowości opracowań dźwiękowych.

Historia naszych Ojców, ziemi, ludności i myśli ludzkich - utrwalonych w książkach, zachęca członków Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Lęborku do uczestnictwa w tych wyjątkowych obchodach. Reprezentacja naszego miasta: p. Regina Szczupaczyńska – Prezes LSJ, p. Ryszard Wenta i p. Sylwia Skroś – członkowie Zarządu, przekazują na ręce Dyrektora Muzeum – bukiet kwiatów, medal i list gratulacyjny z życzeniami dalszej owocnej współpracy, szczególnie przy Pomorskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, odbywającym się w Sanktuarium św. Jakuba Ap.

Współpraca z wejherowskim muzeum przekłada się na jakość lęborskiego wydarzenia kulturalnego, które - w okolicach stycznia - przyciąga do Lęborka kaszubskie zespoły, wyjątkowy skład Jury, gości z województwa pomorskiego, a także dziennikarzy. Koordynacja projektem, zaangażowanie lęborsko – kaszubskiej społeczności w franciszkańskie obchody zatrzymania świąt Bożego Narodzenia – w muzycznej formie i oczywiście konkurs kompozytorski przeprowadzony przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie – to obecnie pokłosie prac zainicjowanych przez członków LSJ.

Udział w 2 spotkaniach:

- Michał Hinc - dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej

- o. Robert Wołyniec  Kustosz Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku

Przedstawiciele Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła:

- Regina Szczupaczyńska

- Sylwia Skroś

- Ryszard Wenta

Wejherowskie spotkanie umacnia kaszubskie projekty.